• Portakal ve limon Kabukları

    portakal-limonEskiden kış günlerinde limon ve portakal kabukları atılmaz, Sobanın üzerine konup odayı mis gibi kokuturmuş. Siz de bu kabukların nefis kokularından mutfağınızda yararlanabilirsiniz. Kabukları yıkayıp fırında iyice kuruttuktan sonra mutfak robotunda un gibi öğütüp, bir kavanoz da saklayabilirsiniz ve kek, pasta veya muhallebi yapacağınız zaman içine biraz koyarsanız  lezzetleri harika olacaktır.

Bilgilendirme

Mutfak Eşyaları

Mutfak Bilgileri

Fritöz alırken

Kullanıcı Oyu:  / 6

Öncelikle almak istediğiniz fritözün haznesi ihtiyacınıza karşılık verecek büyüklükte olmalı.

Mutfakta en yakın dostunuz el blenderları hakkında pratik bilgiler

Kullanıcı Oyu:  / 2

Karıştırın, parçalayın, çırpın, doğrayın, dilimleyin ve yoğurun - hepsi tek bir aletle. Mutfak yaşamınızı kolaylaştıran minik arkadaşınız  El Blenderları

Bu küçük aletlerin sadece kokteyller, bebek maması, çorba ve diğer basit işler için olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü el blendırlarının gelişen teknoloji ile mutfak yaşamınızda gerçekten ne kadar yardımcı olabildiklerini öğrendiğinizde şaşıracaksınız. Günümüzde ev hanımları ve aşçılar için vazgeçilmez bir mutfak yardımcısı olan el blendırları ile harikalar yaratabilirsiniz.


Kablosuz el Blenderları

Kablsuz oluşları ile size hareket kolaylığı sağlar. İşlevselliği, kolay kullanımı, kalitesi, tanınmış marka olup olmadığı ve tasarım açısından değerlendirmeniz gereken bu blenderlar, mutfakta sizi kısıtlayan bir çok şeyden kurtaran ve yaratıcılığınızın tadını çıkarmanızı sağlayan aletlerdir. Kablosuz el blendırları mutfakta her gün yapmak zorunda olduğunuz işleri zahmetsizce sınırsız hareket özgürlüğü ile tamamlamanızı sağlayarak yemek yapma sürenizi de azaltan muhteşem bir icat.

Blender Seçimi ve kolaylaştırıcı özellikleri

Çorba ve sos hazırlamada el blendırınıza he zaman  güvenebilirsiniz. Mutfaktaki malzemelerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayarak mükemmel sonuçlara ulaşmanızı kolaylaştıran el blendırı çırpma ve karıştırma sürenizi azaltır, sizi yoran bütün fiziksel zorluklardan kurtararak mutfağınızda fark yaratır. Ailenizin her gün severek yiyeceği lezzetli yemekleri hazırlamak için bu becerikli cihaza güvenin.

Hiç bir çaba sarfetmeden yemek yapın

Blenderınızın elektrik gücü(kaç watt olduğu), Hız ayarı(devir ve kademe ayar özellikleri) ve performansı marka seçiminizde önemli kriterlerdir. Sırf blender almış olmak ve ucuzundan almak size avantaj sağlamış olmaz.Bil akis blenderınızın istediğiniz performansın çok altında bir performans sergilemesine, kısa sürede arızalanmasına sebep olabilir. Lezzetli çorbalar ve sosları kolayca karıştırmak, yeşillikleri doğramak, renkli salatalar için sebzeleri parçalamak ve dilimlemek, yumurta beyazını çırpmak, hatta özelliğine göre kek, ekmek veya pasta hamurlarını bile yoğurmak ... istiyorsanız önce kaliteli bir marka seçimi yağmalısınız.
Bazı blenderlar en yoğun hamurları bile bir dakikadan az sürede yoğuracak kadar güçlüdür. Blender ucu hemen hemen her malzemeyi kesecek kadar güçlü ve sıçratmaz özellikte olmalı.bu özelliği gücü kontrol etmeye yardımcı olur ve yiyeceğin kapta kalmasını sağlar.

 

 


Bu özellikleri taşıyan her türlü sebze, et, parmesan ve ceviz için ideal yüksek hızlı bir doğrama sağlayabilirsiniz. Ayrıca yumurta beyazı çırpma, krema çırpma veya hazır karıştırılmış tatlar hazırlamayı mümkün kılan bir çırpma kısmı vardır.

 

Soğan doğrama gibi normalde elle yapacağınız işlevlerin çoğunu daha hızlı, rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirir. Böylece size gündelik yemekleri yapma ve yeni tarifleri deneme için daha fazla zaman sağlar.

 

Alt Kategoriler

Ek Bilgi